Especialitats

 

Oferim assistència en més de 50 especialitats mèdiques.

 

Clínica Girona compta amb un gran nombre d’especialitats, tant mèdiques com quirúrgiques, que omplen una cartera de serveis molt completa, amb un gran nombre de proves, tractaments i intervencions quirúrgiques, que contemplen també la cirurgia sense ingrés, major i menor ambulatòria, i que es realitzen amb les tècniques més avançades de diagnòstic, gràcies als equipaments de darrera tecnologia amb que compta la nova seu de Clínica Girona, inaugurada la primavera de 2022.

Logotip de la Clínica Girona

Especialitats

Especialitats mèdiques

Especialitats quirúrgiques

Al·lergologia

Servei Ambulatori

  • Adults i nens
  • Dermatitis al·lèrgica de contacte (proves epicutànies)
  • Estudi angioedema i urticàries
  • Estudi d’al·lèrgia a medicaments (antibiòtics, anestèsics, antiinflamatoris, etc.)
  • Estudi d’al·lèrgia al làtex
  • Estudi d’al·lèrgia alimentària
  • Estudi de reaccions adverses a additius alimentaris
  • Estudi de l’asma, rinitis i conjuntivitis
  • Estudi i tractament d’al·lèrgia als himenòpters (abelles i vespes)
  • Proves funcionals respiratòries
  • Unitat d’Immunoteràpia

 

Informació d’on es realitza el servei

Planta Segona/ Mòdul D

972 48 35 35

 

Facultatius

Aparicio Español, Santiago

Alteració del Son

Servei Central

  • Polisomnografia
  • Test de latència múltiple del son
  • Titulació CPAP

Més informació www.gironason.cat

 

Informació d’on es realitza el servei

Segona planta, MÒDUL C

Tel./ 972 48 70 92.

Email: unitatson@clinicagirona.cat

 

Facultatius

Galofré Bofill, Inés
Santacana Verdet, Pilar

Anàlisis Clíniques

Servei Central

  • Hematologia i coagulació
  • Bioquímica
  • Immunologia (malalties infeccioses i autoimmunes)
  • Hormones
  • Microbiologia, parasitologia
  • Biologia molecular
  • Toxicologia, farmacologia
  • Urgències 24 hores
  • Dipòsit de sang

 

Informació d’on es realitza el servei

Planta Primera

972 414 040

 

Més informació:
http://www.cagi.cat

 

Urgència 24h

Aquest servei funciona les 24h

 

Facultatius

Folch Rubau, Elisabeth
Gairin Deulofeu, Eduard
Neras Comas, Montserrat
Poch Sors, Imma

Anatomia Patològica

Servei Central

Biòpsies:

  • Per punció
  • Macrobiòpsia
  • Legrats
  • Peces Quirúrgiques

 

Citologies:

  • General: respiratori, digestiu, LCR, líquids pleural, pericàrdic i peritoneal
  • Ginecològica
  • Punció-aspiració amb agulla fina (P.A.A.F.): mama, tiroides, gangli, glàndula salival i parts toves

Necròpsia perinatal

Tincions:

  • Rutina
  • Histoquímiques
  • Enzimàtiques
  • Tècniques inmunohistoquímiques

 

Informació d’on es realitza el servei

Planta Segona

972 200 460

Lloc web: anatomiapatologica.cat

 

Facultatius

Escribano Ferrer, Carmen
Gallardo Alcañiz, Alberto
Miro Queralt, Josefina
Puñal Vidal, Lidia

Andrologia

Facultatius

Closas Capdevila, Miquel
Parejo Cortes, Victor
Puigvert Martínez, Ana Maria
Sarquella Geli, Joaquim

Anestèsia

Especialitat Serv.Central

  • Clínica del Dolor

 

Urgència 24h

Aquest servei funciona les 24h

 

Facultatius

Brull Martorell, Josep

Casagran Saballs, Benet

Clotas Palou, Estel·la

Corretgé Gine, Natàlia

Escobar Ayllón, Maria

González de la Rosa, Javier

Imbiscuso Esqueda, Ana Teresa

Medina Frigola, Albert

Lemby, Björn

Leon Carmona, Emili

Lloret i Villas, Bernat

López Santos, Jesús

Oduber Muntañola, Lluis

Paredes Saánchez, Julio César

Pineda Ballo, Olga

Ríos Marquez, Noèlia

Ros Mora, Josefina

Samaniego González, Cristina

Cardiologia

Especialitat Mèdica

  • Ecocardiografia
  • Electrocardiografia
  • Holter Cardíac
  • Implantació de Marcapassos
  • Prova d’esforç

 

Facultatius

Albert Bertran, Xavier

Bassaganyas Vilarrasa, Joan

Berenguel Anter, Maria Angeles

Chauca Tapia, Alfredo

Piulats Egea, Rosa Cordula

Trucco, Maria Emilce

Vila Reyner, Xavier

Vilaplana Palomer, Joaquim

Uriel Prat, Susana (Infantil)

Cirurgia General

Informació d’on es realitza el servei

Planta Primera / Mòdul B

972 22 40 99

 

 

Facultatius

Codony Bassols, Clara

Farres Coll, Ramon

Girones Vila, Jordi

Gomez Castella, Ferran

Pellicer Raso, Maria Pilar

Piedrafita Serra, Encarna

Planellas Gelis, Xavier

Planellas Gine, Pere

Puig Costa, Manel

Pujadas de Palol, Marcel

Torremade Ribas, jaume

Tuca Rodriguez, Francesc

Cirurgia Maxil·lo facial

Informació d’on es realitza el servei

Planta Primera / Mòdul B

972 224 099

 

 

Facultatius

Espinosa Fariñas, Carlos

Gonzalez Lagunas, Francisco J.

Rodado Alonso, Carles

Rodríguez Verat, Pau

Cirurgia Pediàtrica

Informació d’on es realitza el servei

Planta Segona/ Mòdul D

972 483 535

 

 

Facultatius

Perich Sera, Eloi

Ros Miquel, Montserrat

Cirurgia Plàstica

Especialitat Quirúrgica

  • Liposuccions
  • Injerts
  • Reducció/augment mames
  • Rinoplàsties/Septoplàsties
  • Dermolipectomies
  • Etc.

 

Informació d’on es realitza el servei

Planta Primera / Mòdul A

972 48 38 38

 

 

Facultatius

Bachs Bayes, Jordi
Bosacoma Roura, Pau
Huc Grasa, Oscar
Ribas Puntí, Josep Mª

Valero Lanau, David

Cirurgia Vascular

Especialitat Quirúrgica

  • Fístula arterio-venosa per hemodiàlisi
  • Varius
  • By-pass
  • Implantació marcapassos
  • Etc.

 

Facultatius

Amado Tobia, Joan Bautista

Andrés Navarro, Omar

Bofill Brossa, Ramon

Corominas Macias, August

Presas Porcell, Anna

Cures Paliatives

Facultatius

Roca Casademont, Rosa

Dermatologia

Informació d’on es realitza el servei

Planta Segona/ Mòdul D

972 48 35 35

 

Facultatius

Roca Font, Carme

Digestologia

Especialitat Mèdica

  • Endoscòpia digestiva diagnòstica i terapèutica
  • CREP
  • Baló intragàstric
  • Càpsula Endoscòpica Diagnòstica
  • Esclerosi
  • Gastrostomia percutània endoscòpica
  • Biòpsia hepàtica
  • Biòpsia intestinal
  • Dilatacions de pilor, esofàg, anal…
  • Mucosectomies
  • Polipectomia
  • Etc.

 

Facultatius

Acero Fernandez, Doroteo

Alburquerque Miranda, Marco

De Ribot Molinet, Francesc Xavier

Figa Francesch, Montserrat

Gonzalez Huix Lladó, Ferran

Lopez Oliu, Carles

Pijoan Comas, Eva

Vargas García, Alba Luz

Direcció Assistencial

Facultatius

Palau Gil, Eva

Electrofisiologia

Servei Ambulatori

Unitat d’Arítmies

  • Ablació d’arítmies
  • Ablació de fibril·lació auricular per aïllament de venes pulmonars
  • Estudi electrofisiològic
  • Holter subcutani
  • Marcapassos tricamerals
  • TILT Test – Test de basculació

 

Facultatius

Brugada i Terradellas, Josep
Trucco, Maria Emilce

Electromiografia

Informació d’on es realitza el servei

Planta Primera / Mòdul B

972 22 40 99

 

 

Facultatius

Cruz Argueta, Lurdes

Llanas Moliner, Jose Manuel

Martínez Piñeiro, Alícia

Endocrinologia

Informació d’on es realitza el servei

Planta Segona / Mòdul C

972 48 70 92

 

 

Facultatius

Esteve Lafuente, Eduard
Fernandez Balsells, Merce
Ricart Engel, Wifredo

Farmàcia Hospitalària

Servei Central

  • Atenció Farmacèutica i dispensació a pacients externs
  • Elaboració de formulació magistral de medicaments estèrils i no estèrils
  • Preparació de Nutrició parenteral artificial
  • Preparació de citostàtics i  medicaments perillosos
  • Dispensació de Medicaments en Dosis Unitàries a totes les unitats d’hospitalització
  • Centre d’Informació de Medicaments
  • Farmacovigilància: Detecció, notificació i seguiment dels efectes adversos dels medicaments

 

Horari d’atenció al públic del Servei de Farmàcia: 9 a 18:30h de dilluns a divendres.

Ubicació del Servei:

Soterrani 1

 

Facultatius

Oduber Martorell, Sara

Pi Sala, Núria

Ramió Montero, Elvira

Segrelles Bellmunt, Gemma

Foniatria

Informació d’on es realitza el servei

Planta Segona/ Mòdul D

972 48 35 35

 

 

Facultatius

Domènech Terradas, Ester

Hematologia

Informació d’on es realitza el servei

Planta Segona/ Mòdul C

972 48 70 92

 

 

Facultatius

Cespedes Lopez, Robert
Diaz Santa, Johana Alejandra

Hemodinàmica

Servei Ambulatori

  • Angioplàstia
  • Coronariografia o Cateterisme cardíac
  • TAVI
  • Valvuloplàstia Aòrtica

 

Facultatius

Bassaganyas Vilarrasa, Joan
Puigfel Pont, Martí

Medicina Interna

Servei Ambulatori

  • Electrocardiograma
  • Estudis preoperatoris
  • Espirometria

 

Informació d’on es realitza el servei

Planta Segona / Mòdul C

972 48 70 92

 

 

Facultatius

Armengou Arxe, Arola
Clemente Gonzalez, Carlos
Espígol Frigolé, Georgina
Hortos Alsina, Miquel
López Martínez, Rubén
Padrosa Parella, Xavier
Vila Reyner, Xavier

Medicina Nuclear

Servei Ambulatori

  • Cardiologia Nuclear
    • SPECT de perfusió miocàrdica
    • Ventriculografia de primer pas
    • Ventriculografia isotòpica
    • Gammagrafia amb pirofosfats
  • Sistema Nerviós Central
    • Cisternogammagrafia
    • SPECT cerebral de perfusió
    • SPECT cerebral de receptors
    • SPECT cerebral amb Tal.li
    • Angiogammagrafia cerebral
  • Estudis Oncològics
    • Detecció del gangli sentinella
    • Rastreig amb Gal·li
    • Gammagrafia amb octreòtid
    • Gammagrafia amb anticossos monoclonals
    • Gammagrafia de mama
  • Sistema Endocrí
    • Gammagrafia tiroïdal
    • Gammagrafia paratiroïdal
    • Rastreig corporal total amb Iode 131
    • Gammagrafia suprarenal (còrtex)
    • Gammagrafia amb |123 MIBG
    • Dacriocistogammagrafia
  • Sistema Digestiu
    • Gammagrafia de les glàndules salivals
    • Trànsit esofàgic
    • Reflux gastroesofàgic. Microaspiracions pulmonars
    • Buidament gàstric
    • Gammagrafia del diverticle de Meckel
    • Gammagrafia hepatoesplènica
    • Gammagrafia hepatobiliar
    • Gammagrafia esplènica
    • Gammagrafia hepàtica amb eritròcits marcats
    • Gammagrafia peritoneal
    • Gammagrafia del sagnat intestinal
  • Sistema Uro-genital
    • Renograma amb 99mTc-MAG3. Renograma amb diürètic
    • Renograma Captropril amb 99mTc-DTPA. Filtrat glomerular
    • Cistogammagrafia indirecta
    • Gammagrafia renal
    • Gammagrafia testicular
  • Exploracions de l’esquelet
    • Gammagrafia òssia
    • SPECT ossi
    • Gammagrafia òssia amb leucòcits
    • Gammagrafia òssia amb Gal.li
    • Gammagrafia medul.lar (estudi del sistema retículo-endotelial)
  • Inflamació-Infecció
    • Gammagrafia parcial amb Gal.li
    • Rastreig corporal amb Gal.li
    • Gammagrafia amb leucòcits
    • Rastreig corporal amb leucòcits
  • Exploracions pulmonars
    • Gammagrafia pulmonar de ventilació
    • Gammagrafia pulmonar de perfusió
  • Sistema vascular perifèric i sistema limfàtic
    • Angiogammagrafia
    • Flebogammagrafia
    • Limfogammagrafia
  • Terapèutica
    • Tractament de l’hipertiroïdisme
    • Tractament del carcinoma de tiroide
    • Terapèutica metabòlica amb P32
    • Sinoviortesi
    • Tractament amb MIBG
    • Tractament paliatiu del dolor
  • Metàstasis Ossies. Neo pròstata
  • Estudi de receptors per Parkinson

 

Informació d’on es realitza el servei

Soterrani 1

972 225 599

Més informació – Web de Cetir Clínica Girona

 

Facultatius

Guirao Martín, Sara
Riera Gil, Eduard

Nefrologia i Diàlisi

Servei Ambulatori

  • Col.locació de catèters venosos temporals i/o permanents a troncs centrals per a la pràctica de l’hemodiàlisi
  • Hemodiàlisi per aguts i per crònics
  • Hemodiàlisi, hemofiltració i hemodiafiltració a UCI
  • Plasmaferesi i terapèutica
  • Pràctica d’accesos vasculars natius i/o pròtesics a càrrec d’un
    cirurgià vascular
  • Hemodiàlisi per pacients desplaçats (sota petició prèvia)
  • Sala aïllada per hemodiàlisi a pacients amb virus C
  • Assistència mèdica nefrològica les 24 hores del dia
  • Interconsulta per a la resta de serveis de la Clínica

 

Més informació: http://www.dialisigirona.com

 

Facultatius

Bronsoms Artero, Josep

Faur, Diana Adriana

Pascual Capdevila, Jordi

Prim Gutierrez, Josep

Terradas Espona, Jordi

Neurocirurgia

Informació d’on es realitza el servei

Planta Primera

Mòdul A / 972 48 38 38

Mòdul B /972 22 40 99

 

 

Facultatius

Caro Cardera, José Luís
Ortega Rodriguez, Alejandro Augusto
Rimbau Muñoz, Jordi Manel

Neurologia

Informació d’on es realitza el servei

Planta Primera / Mòdul C

972 48 70 92

 

 

 

Més informació:

http://www.revisiomemoria.com

 

Facultatius

Vera Monge, Víctor Augusto

Oftalmologia

Servei Ambulatori

  • Angiografia fluoresceínica
  • Biometria ocular
  • Campimetria computeritzada
  • Cataracta i Cirurgia Refractiva
  • Cirurgia de parpelles
  • Cirurgia de Retina
  • Dacriocistorinostomia
  • Estrabisme
  • Glaucoma
  • Laserteràpia de retinopatia diabètica, isquèmies i degeneracions retinianes
    Patologia orbitària

 

Informació d’on es realitza el servei

Planta Segona

972 412 413

 

 

Facultatius

Arcediano Sanchez, Miguel Angel
Ayats Vidal, Sílvia
Bover Solà, Silvia
Caral Vanaclocha, Isabel
Carreras castañer, Xavier

Carrero Muñoz, Roberto Carlos

Comas Bedmar, Cristina
Corretger Ruhi, F. Xavier

Darné Freixenet, Mariona
El Hayek Abu-Foul, Bashir

Fernanda Martínez, Maria
Gallardo Pisón, Anibal Andrés
Giménez Mendoza, Alejandro
Huguet Nonó, Cristina
March de Ribot, Anna
Martí Rodríguez, Pablo Jenaro
Martínez Martínez, Maria Fernanda
Núñez Pérez, Xavier
Teixidor Casamitjana, Teresa
Zapata Victori, Miguel Angel

Oncologia

Informació d’on es realitza el servei

Planta Segona/ Mòdul C

972 48 70 92

 

 

Facultatius

Dorca Ribugent, Joan
Hernández Yagüe, Javier
Viñas Villaró, Gemma

Otorinolaringologia

Servei Ambulatori

  • Adenoidectomia
  • Amigdalectomia
  • Audiometries
  • Buidament cervical
  • Cirurgia de glàndules salivals
  • Cirurgia de laringe
  • Cirurgia de l’otosclerosi
  • Cirurgia endoscòpica, làser i radiofreqüència
  • Cirurgia de tiroide
  • Drenatges i medicaments transtimpànics
  • Septoplàstia / Rinoseptoplàstia
  • Timpanoplàstia

 

Informació d’on es realitza el servei

Planta Segona/ Mòdul D

972 48 35 35

 

 

Facultatius

Adroher Muñoz, Martí
Bores Domenech, Antoni
Juanola Estruch, Anna
Jurgens Mestre, Albert

Llano Calvo, José Antonio
Llano Espinosa, Maria
Pellicer Sarasa, Marc
Sambola Cabrer, Ignasi

Tobed Secall, Marc

Pediatria

Servei Ambulatori

  • Cirurgia pediàtrica
  • Endocrinologia infantil
  • Otoemissions acústiques – PEATC
  • Otorinolaringologia pediàtrica
  • Pneumologia infantil

 

Informació d’on es realitza el servei

Planta Segona/ Mòdul D

972 483 535

 

 

Facultatius

Bastida Ratera, Eduard
Castillo Salinas, Félix
Crusis Plaja, Jordi
Escuder Martin, Antoni
Pascual Sala, Pompeu
Pie Raventós, Stella (Cardiologia Infantil)
Piera Carreras, Anna Maria
Tomas Bartra, Rafael
Uriel Prat, Susana (Cardiologia Infantil)

Pneumologia

Facultatius

Bonnin Vilaplana, Marc
Sabadell Nieto, Carles

Psiquiatria

Facultatius

Torrell Llauradó, Ernest

Radiologia i TC

Servei Ambulatori

  • Radiologia general
  • Radiologia digestiva
  • Radiologia urològica
  • Ortopantomamografia
  • Mamografia
  • Ecografia
  • Ecografia Doppler color
  • Densitometria òssia
  • TAC:
  • Artro-TC
  • Espatlles
  • Artro-TC
  • Espatlles
  • Esternó
  • Facial
  • Faringe
  • Punció
  • Sacroiliaques
  • TAC torax-abdomen-pelvis
  • TAC cara-coll
  • TAC columna
  • TAC crani
  • TAC maxil.lar inferior- superior
  • TAC múscul-esquelètic
  • TAC òrgans pelvians
  • TAC tòrax

 

Informació d’on es realitza el servei

Planta Baixa

972 200 583 i 972 202 684

 

Més informació – diima.cat

 

Facultatius

Barceló Obregón, Joaquim

Cañete Abajo, Noemí

Carbó Vilavedra, Gerard

Codina Font, Jaume

Fernandez Termes, Elena

Ferrer Subiròs, Joana

Isus Olivé, Gemma

Laguillo Sala, Gemma

Molina Arcas, Xavier

Perez de Tudela, Anna

Reyner Echevarria, Patrícia

Reyner Echevarria, Yolanda

Solà Gimferrer, Oriol

Solà Pascual, Pere

Tarradas Torras, Joan

Viejo Mirà, Nadia

Rehabilitació i Fisioteràpia

Servei Ambulatori

  • Fisioteràpia en traumatologia
  • Fisioteràpia en reumatologia
  • Fisioteràpia en neurologia: lesions nervi perifèric i lesions SNC
  • Fisioteràpia respiratòria
  • Fisioteràpia a pacients ingressats a Clínica Girona
  • Reeducació vestibular
  • Cinesiteràpia de columna
  • Higiene postural
  • Teràpia manual
  • Traccions cervicals i lumbars
  • Magnetoteràpia
  • Electroteràpia
  • Termoterapia superficial i profunda
  • Banys de parafina
  • Banys de remolí
  • Propiocepció

 

Informació d’on es realitza el servei

Planta Primera / 972 226 255

 

Lloc web – fisiomedicgrup.cat

Reproducció Assistida

Servei Ambulatori

  • Inseminació artificial
  • Fecundació in Vitro (FIV/ICSI/IMSI)
  • Congelació d’embrions
  • Transferència d’embrions congelats
  • Programa donació d’oòcits
  • Programa de donació d’embrions
  • Obtenció d’espermatozoides de testicle
  • Banc de semen
  • Diagnòstic genètic preimplantacional
  • Cultiu fins a blastocist
  • Embryoscope
  • Consulta d’esterilitat
  • Preservació de la fertilitat
  • Congelació de semen
  • Vitrificació d’oòcits
  • Assessorament genètic reproductiu

 

Informació d’on es realitza el servei

Planta Segona

972 219 680

 

 

Més informació – http://www.girofiv.cat

 

Facultatius

Adrados Planell, Cristina
Cuartiella Michavila, Anna
Inglada Estruch, Josep
Sarquella Ventura, Joan

Ressonància Magnètica

Servei Ambulatori

    • Abdomen
    • Angiografia, venografia, urografia Artrografia RM
    • ATM
    • Columna vertebral
    • Mama Mediastí – cor
    • Pelvis masculina i femenina: RM multiparamètrica de próstata.
    • Sistema musculoesquelètic: estudis cinemàtics
    • Sistema nerviós central:
    • – Difusió-perfusió i espectroscòpia
    • – Dinàmic de LCR Funcionals Plexe braquial
    • RM de tot el cos (whole body)
    • RM Intervencionista
    • Vies biliars, colangiografia

 

Informació d’on es realitza el servei

Planta Baixa/  972 410 256

 

 

Més informació: http://www.ressonanciagirona.cat

 

Facultatius

Abadal Prades Marta

Albert Beltran Xavier

Balliu Collgros Elda

Barceló i Obregón Joaquim

Boada Ordis Maria

Morales Fornós Manel

Peláez Hernández Isabel

Pérez de Tudela Rodríguez Anna

Puig Alcántara, Josep

Sebastián Bachs Jordi

Solà Gimferrer Oriol

Vilanova i Busquets Joan Carles

Villalón Ortega Miguel

Reumatologia

Facultatius

Ruelle Marie, Caroline
Valls Roc, Marta

Tocoginecologia

Especialitat Quirúrgica

  • Part / Cessària
  • Legrat
  • Histerectomia
  • Laparoscòpia diagnòstica i terapèutica
  • Biòpsies
  • Cirurgia de la mama
  • Extracció oòcits
  • Etc

 

Facultatius

Adrados Planell, Cristina
Alonso Ruano, Luis Miguel
Azkargorta Amenabar, Alejandra
Bach Vallmajo, Concepció
Blasco Gimeno, Cesar
Borell Molins, Anna Cristina
Carrera Boix, Alicia
Clemente Martín, Gemma
Cuartiella Michavila, Anna
Del Moral Fusté, Isabel
Font Roig, Maria
GispertGirbau, Meritxell
Gómez Nicolau, Mónica
Gonzalez Huix Lladó, J. Antonio
Güell Rojo, Olga
Huguet Monfulleda, Rosa Maria
Inglada Estruch, Josep
LLenas Carranza, Neus
López Navarro, Eva
López Pérez, Julián
Mallol Bataller, Carles
Maroto González, Ana
Meléndez Muñoz, Joan
Meléndez Rusiñol, Joan
Montalvo Ibarra, Miguel
Moral Fusté, Isabel
Querol Badenas, Àlex
Ribary Domingo, Angi
Rodríguez Velez, Arantxa
Sabrià Bach, Joan
Sala Hernández, Eduard
Serrat Fernández, Xavier
Suárez Pumariega Echevarria, Pedro
Torrent Bosch, Sara
Vila Camps, Ester
Vila Hernández, Rosa
Ymbert Rosa, Xavier

Traumatologia

Facultatius

Becerra Fontal, José Antonio
Comas Figuerola, F. Xavier
Franco Sampietro, Josep Antoni
Geli Burgues, Savador
Gutiérrez de la Iglesia, Diego (Traumatologia Infantil)
Hernández martínez, Alejandro
Martinez Ruiz, Mª Jose
Masvidal Sanz, Dídac
Muñoz Gómez, Joan Josep
Ochoa Linares, Carolina
Pallarés Oró, Benjamín
Puente Alonso, Carles
Rived Sancho, Xavier
Sánchez Bustos, Eduard
Sánchez Flo, Ricard
Teixidó de la Cruz, Aina
Torrent Capdevila, Ignasi

UCI - Unitat de Cures Intensives

Servei Central

  • Coronaria
  • Polivalent
  • Hemodiàlisi

 

Facultatius

Bonet Saris, Alfons
Garcia Fragua, Anna
Gorina Domenech, Joan
Grek, Oleg
Pechkova, Marina
Porcar Ramells, Carles

Urgències

Servei Central

  • Anàlisis Clíniques
  • Anestesiologia
  • Cirurgia General
  • Cirurgia Pediàtrica
  • Medicina Interna
  • Nefrologia
  • Neuropsiquiatria
  • Oftalmologia
  • Pediatria
  • Radiologia
  • Traumatologia
  • UCI
  • Urgència 24h

Aquest servei funciona les 24h

Informació d’on es realitza el servei

Planta Baixa (Amb accés directe des del carrer)

 

Facultatius

Aguado Caparrós, Antonia
Castañeda Galeano, Felipe
Cuatrocasas, Analia Andrea
Fernández de Martikorena, Arantxa
Figueroa Orellana, José Ramón

Guerrero Espitia, Isabel

Hernández Espinosa, Yuri

Jaramillo Paladines, Emily

Mewes, Elisabeth

Regalie, Alexandra Gabriela

Ruhí Jovanet, Juli

Tavera Villalba, Alberto

Trejo Méndez, Alisson Georgina

Urologia

Servei Ambulatori

  • Cistectomia
  • Prostatectomia
  • Cirurgia endoscòpica i laparoscòpica
  • Nefrectomia
  • Vasectomia
  • Fimosi
  • Litotricia endoscòpica

 

Facultatius

Agustí Bassols, Joaquim
Boix Orri, Roger
Carrasco Canovas, Nicoleu
Closas Capdevila, Miquel
Comet Batlle, Josep
Domingo Ferrerons, Ramon
Martínez Marsal, Ernest
Mora Nadal, Joan Ignasi
Parejo Cortés, Víctor
Ponce Campuzano, Andres
Vista de les instal·lacions interiors de la Clínica, amn escales mecàniques per facilitar l'accessibilitat.